Piosenki Czesława Niemena i nie tylko

2008-05-12


Jan "Izba" Izbiński jest gitarzystą, bluesmanem i wokalistą, którego świat muzyczny obejmuje blues, rock oraz jazz. Swoją pozycję zawdzięcza własnej pracy, jako że nie ukończył żadnej szkoły muzycznej. Jego wypowiedzi artystyczne są zawsze szczere i autentyczne, a każdy jego koncert pozostawia u widza niezatarty ślad. Zadebiutował w 1970 r. na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Lublinie. Współpracował z wieloma polskimi zespołami, nie tylko jazzowymi: Sami Swoi, Recydywa, After Blues.
Piotr Kałużny - absolwent PWSM w Poznaniu, pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent. Wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu i Wrocławiu. Znany muzyk studyjny. Współpracował z czołowymi orkiestrami radiowymi w Poznaniu, Katowicach i Warszawie i z wieloma znanymi muzykami. Oprócz utworów jazzowych tworzy muzykę teatralną, filmową kameralną i symfoniczną.

W programie znalazły się najpiękniejsze piosenki Czesława Niemena, a także bluesowe standardy oraz utwory Raya Charlesa.

Na scenie zagrali również:
PIOTR KAŁUŻNY - fortepian
TOMASZ JAŚKIEWICZ - gitara

Tomasz Wachnowski

2008-05-05


Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Bywał w różnych miejscach i z różnymi ludźmi. Na mapie jego kariery równie ważne są Warszawa, Kraków, Chicago, Pekin, Dublin, czy Śniegowice, które najprawdopodobniej nie występują na żadnej mapie, a jednocześnie mogą być wszędzie.
Trzykrotnie brał udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 1999 roku w koncercie "Premiery" wykonał swoją piosenkę "Byłoby miło", która w głosowaniu lokalnych ośrodków telewizyjnych zajęła II miejsce. Kolejnym ważnym wydarzeniem było wykonanie przewodniej piosenki do filmu "Asterix i Obelix kontra Cezar". Artysta został wybrany spośród wielu wokalistów polskich, o czym zdecydował sam kompozytor Jean Jacques Goldman. Nagranie "Ona nie widzi mnie", pojawiło się również na płycie ze ścieżką dźwiękową do filmu.
Jest autorem płyt: "Śniegowice", "Właśnie tak" i "Dla bogaczy pogoda", jego piosenki można znaleźć na składankach Krainy Łagodności (EMI) i serii „Gitarą i Piórem” (Polskie Radio). Jego piosenka "Znaki na niebie" śpiewana przez Iwonę Loranc i Kubę Badacha znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu "Ławeczka", w 2006 roku ukazała się płyta pod tym samym tytułem, wyprodukowana przez Tomka i Miłosza Wośko, na której jego piosenki wykonuje Iwona Loranc. Piosenkę "Most między nami" z jego tekstem do filmu "6 dni strusia" śpiewała Katarzyna Cerekwicka, a napisaną wspólnie z Piotrem Rubikiem "Najdalszą z gwiazd" w angielskiej wersji duet Georginia i Jose Cura.

"ANDANCA"

2008-04-23


Grażyna Auguścik - urodzona w Polsce, mieszkająca w USA, uznana za jedną z bardziej intrygujących postaci na obecnej światowej scenie jazzowej oraz niemniej popularny Paulinho Garcia, rodowity Brazylijczyk, którego drugim domem jest stolica amerykańskiego bluesa Chicago promują swój najnowszy projekt muzyczny - płytę ANDANCA. Odkrywają w nim piękno dwóch geograficznie odległych półkul.
Dwa światy muzyki brazylijskiej i polskiej, okazują się być bliżej niż kiedykolwiek a ich kojąca siła lśni uzdrawiającą wręcz mocą. Utwory wykonane w 3 językach snują niezwykły dialog wokaliz między artystami. Do rzadkości należy, aby dwa instrumenty współgrały ze sobą niemal perfekcyjnie, gdyż każdy jest unikalny, a jednocześnie jeden i drugi wypełniając się nawzajem tworzą następną komplementarną całość i nową jakość.
Z takim właśnie zjawiskiem mamy do czynienia myśląc o duecie Grażyny i Paulinho, o których ze zdumiewającą zgodnością zarówno amerykański All About Jazz jak i polski Jazz Forum Magazinemówią, iż są to dwa głosy stworzone dla siebie.

Na koncerty do Polski zostali zaproszeni: młody i utalentowany kontrabasista Matt Ulery i Brazylijczyk Heitor Garcia – instrumenty perkusyjne.
Idź do strony  1 2 3 ... 65 [66] 67 ... 156 157 158