Send in the Clowns

2008-02-04


Tytuł piosenki z musicalu A Little Night Music S. Sondheima stał się inspiracją dla Macieja Straburzyńskiego i Barbary Drążkowskiej do stworzenia nowego programu artystycznego, na który składają się przeboje m. in. G. Gershwina, H. Manciniego czy A. Lloyd Webbera.
Młodzi artyści, na co dzień wykonujący repertuar klasyczny, zaprezentują się w największych przebojach muzyki jazzowej i musicalowej, takich jak Over the Rainbow, Moon River, Embraceable You, My Way, Strangers in the Night…

Maciej Straburzyński – śpiew
Absolwent Wydziału Wokalnego poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie Wojciecha Drabowicza. Na co dzień solista, bas-baryton, wykonujący repertuar klasyczny – od muzyki dawnej po współczesną. Ma w swoim dorobku kilka nagrań płytowych z muzyką polskiego baroku i szereg wykonań koncertowych muzyki oratoryjnej, pieśniarskiej i operowej. Współpracował z polskimi i zagranicznymi zespołami wokalnymi pod batutą takich mistrzów, jak Krzysztof Penderecki, Placido Domingo czy Bobby McFerrin. Posiada w swoim repertuarze kilkanaście partii operowych. Występuje jako aktor i lektor. W jego polu zainteresowań od niedawna zagościła także piosenka jazzowa i musicalowa…

Barbara Drążkowska – pianistka
W 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Uhonorowana stypendium Rządu Niemieckiego DAAD kontynuowała naukę w Kolonii i Lubece pod kierunkiem wybitnych muzyków (Pierre – Laurent Aimard, James Tocco). Występuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą (Niemcy, Belgia, Włochy, Rumunia).
W jej szerokim repertuarze szczególne miejsce zajmuje muzyka współczesna. Często dokonuje prawykonań – ostatnio w Konserwatorium w Antwerpii w duecie z wiolonczelistką Izabelą Buchowską wykonała dedykowany artystkom utwór młodego poznańskiego kompozytora Szymona Brzóski.
Interesuje się jednak nie tylko wykonawstwem muzyki poważnej, czego dowodem jest właśnie projekt musicalowo – jazzowy „Send in the Clowns” .
Romanse rosyjskie

2008-01-28


Łada Gorpienko - piosenkarka, aktorka, tancerka, choreograf. Ukończyła Wyższą Państwową Szkołę Teatralną i Filmową w Kijowie. Do Polski przyjechała w 1994 roku na zaproszenie znanego krakowskiego kabaretu "Loch Camelot" i została… Artystką Camelotu pozostaje do dziś. Dotychczas znaliśmy ją z wykonań pieśni Okudżawy i Wysokiego. 
Tym razem zaprezentowała repertuar złożony z romansów rosyjskich.
Towarzyszył jej gitarzysta Grzegorz Gryboś.
"ŁAGODNA" i piosenki Edith Piaf

2008-01-21


Autorski recital "ŁAGODNA"

Piosenki z recitalu to utwory napisane specjalnie dla Justyny Szafran, jak i te, z którymi się bardzo mocno zaprzyjaźniła na przestrzeni kilku lat, w czasie których udzielała się na scenach teatralnych i estradowych. Stare piosenki kabaretów Pstrąg i STS, "Tomaszów" J. Tuwima i Z. Koniecznego, Tanga A. Piazzoli oraz te nowe: Sonet Shakespeare'a z muzyką P. Dampca, "Iskry i łzy" J. Kaczmarskiego, "Tancbuda i saksofon" J. Satanowskiego czy "Taxi" L. Możdżera składają się w pełną wyznań i namiętnych przeżyć historię pewnej dziewczyny... z pozoru łagodnej. 
W programie również piosenki z repertuaru Edith Piaf.

Na scenie z artystką zagrali:
Piotr Matuszczyk - 
fortepian
Wiesław Prządka - - akordeon, bandoneon
Zbigniew Wrombel - kontrabas
Kwartet smyczkowy Del Arte
Idź do strony  1 2 3 ... 65 [66] 67 ... 152 153 154