Szymon Zychowicz

2008-04-07


SZYMON ZYCHOWICZ pochodzi z Koszalina gdzie, współtworząc, pod czujnym okiem Bartosza Brzeskota (Kabaret Rafała Kmity) "Noce Kata", debiutował w Teatrze Propozycji DIALOG. Jest współzałożycielem m.in. Nocnego Bractwa Artystycznego (G. Halama, Simple Acoustic Trio, M. "Szczurek" Grabie, A. Sztaba, M. "Cytryna" Turowska, i in.), koszalińskiego kabaretu "Bez Oparcia", krakowskiego, studenckiego kabaretu "Zielone Szkiełko" (R. Kasprzycki, J. Radek, B. Stepniak-Wilk, G. Halama, K. Smialkowski). 
Jak ktoś o nim napisał: "Jest muzykiem, poeta... Kaszpirowskim!" - w tej kolejności. Komponuje muzykę i pisze własne teksty do niej, tworząc "tajemnicze" piosenki - "esentio melancholii". Przez osiem lat był artystą krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami. Wprowadzony przez Grzegorza Turnaua. Jako ostatni artysta młodego pokolenia otrzymał angaż od samego Piotra Skrzyneckiego. Obecnie mieszka w Bielawie, zajmując się raczej "prozą", niż "poezją" życia. Nadal jednak pisze wiersze i piosenki...

Michał Rogacki

2008-03-31

MICHAŁ ROGACKI - młody poznański śpiewający autor, poeta, kompozytor.
W 2005 roku otrzymał Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA 2005, a w 2006 r. na 42 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymał jedną z czterech równorzędnych nagród głównych.
Urodził się w Poznaniu i z Poznaniem związane jest całe jego życie. Tu pobierał nauki, studiował i założył rodzinę. Ma żonę Agatę i dwoje dzieci. Występował w kabaretach Afera, Rower i Gzik. Posiada oddane grono przyjaciół,które ceni sobie jego poczucie humoru i nadzywczajny urok osobisty. Wraz z zespołem Street Band umila mieszkańcom letnie wieczory grając na poznańskim Starym Rynku oraz ulicach włoskiej Ferrary.
O sobie napisał tak: "Gra na gitarze w zespole poznańskim zespole ulicznym Street Band. Kiedyś współpracował z kabaretami Rower i Afera. Własne piosenki autorskie pisać zaczął 2 lata temu - oj późno. Pracuje w firmie informatycznej. Nieustannie debiutuje :)"
"To jest historia. Prawdziwa historia"

2008-03-17


Lena Piękniewska - laureatka Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, zdobywczyni I miejsca na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie, laureatka konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Warszawie, nagrodzona przez Barbarę Hanuszkiewicz w Praniu za piosenkę "Kochankowie z ulicy Kamiennej".
Laureatka stypendium twórczego im. Marka Grechuty.

"To jest historia. Prawdziwa historia", to wspomnienia opowiedziane piosenkami, pomiędzy którymi snują się "prawdziwe historie". Recital powstał w wyniku współpracy i przyjaźni z wieloma wspaniałymi autorami i kompozytorami. Usłyszymy piosenki napisane dla Leny lub jej podarowane przez takich twórców jak: Agnieszka Grochowicz, Aleksander Brzeziński, Mirosław Czyżykiewicz, Janusz Grzywacz, Robert Kasprzycki, Paweł Lucewicz, Szymon Mucha, Grzegorz Tomczak. 

"To jest historia. Prawdziwa historia", to pełna wzruszeń opowieść o życiu. Miłości i śmierci. O bólu rozstania i szczęsciu, ze się kochało. Wreszcie, o cudzie macierzyństwa. Spełnieniu. 
Lenie na scenie towarzyszyli: Krzysztof Dys, Grzegorz Kopala, Marcin Chenczke.

Idź do strony  1 2 3 ... 65 [66] 67 ... 154 155 156